Túto tvár poznáte, ale má nové logo, privítajte Suzuki Swace

Pamätáte si na pôvodné Suzuki Baleno ako kombi? Bolo to auto, ktoré zvládalo vyzerať trochu nudne, ale bolo dlhodobo pracovitým spoločníkom. Ku kombi sa teraz automobilka vracia. Faceswap spravil Suzuki Swace. Teda Logoswap. Výmena loga na Toyote Corolla Touring Sports, konkrétne.

Po SUV Across, čo je RAV4, je Swace druhým takýmto produktom spolupráce značiek. Aj tento model bude dostupný na európskych trhoch. Rozdielom Swace a Corolly je predná časť s iným logom a trochu upravenou maskou chladiča. Tenšia lišta a upravený nárazník napovedajú, že toto je iné auto. Ostatné sa nezmenilo, teda okrem loga na diskoch a kufri. Aj nápis hybrid na boku je rovnaký.

Hybrid? Áno, to je hlavný dôvod, prečo táto spolupráca existuje. Swace bude mať hybrid založený na 1,8-litrovom motore s celkovým výkonom 90 kW (122 k). Bude asi jediným modelom, ktorý nebude mať v ponuke pohon všetkých kolies. Aj malý Ignis ho má. A dal by sa aj tu spraviť, keby je vzadu ešte jeden elektromotor, ale s ním by vzrástla aj cena.

S týmto ústrojenstvom dokáže kombi zrýchliť na stovku za 11,1 sekundy. A hlavne kombinované emsie CO2 sú na úrovni omnoho nižšej ako 100 gramov na kilometer. Hovorí sa, že Swace sa na trh dostane v zime tento rok. Viac informácií bude v obehu s blížiacim sa začiatkom predaja. Len pre informáciu, Toyota Corolla Touring Sports stojí s týmto motorom v základe 21 190 eur.