Techart potunil Panameru kombi na 464 kW (630 k)

27. februára 2018 od AktualityTuning

Porsche už nevyrába Panameru len ako kupé s piatimi dverami, ale pribudlo aj kombi. Teda kombi možno znamená veľký hatchback, ale toto rozdelenie tried sa nedá určiť úplne stopercentne. Povedzme, že to je teda kombi. To si zobral na úpravu Techart.

Úprava ako komplet nesie názov GrandGT Supreme. Samotná karoséria je trochu rozšírená a predná kapota má akúsi bublinu, niečo ako viac miesta pre viac výkonu, či sval stredom. Vzadu je zase široký difúzor. Disky s priemerom 22 palcov majú označenie Formula IV.

Ani vnútro nezostalo rovnaké. Kožené orgie majú výsledky všade, kam sa oko pozrie. Koža je dokonca bezchrómová. A na jej úpravu sa nepoužívajú rozpúšťadlá. Výzor interiéru zabíja praktickosť, nakoľko má šialenú farbu, ale na pohľad je brutálny.

Motor so základom v Panamere Turbo bude mať výkon 464 kW (630 k) a 900 Nm. Pôvodný výkon pritom bol 410 kW (550 k) a 769 Nm. Na stovke je auto za 3,4 sekundy a na dvoch stovkách za 8,3 sekundy. Odvod plynov z motora má za úlohu výfukový systém vyrobený z titánu a karbónu.