SVAutobiography ukazuje vrchol luxusu Range Roveru

7. decembra 2017 od AktualityNové modely

Komu chýba luxus v Range Roveri? Nie v Evoque, ale v tom veľkom, v tom ozajstnom. Asi reálne málokomu. Ale pre tých predsa Land Rover pripravil verziu s dlhým rázvorom LWB. Avšak to nie je všetko. Ak by aj to bolo málo, tak prichádza verzia SVAutobiography.

Predné sedadlá práve nie sú tým, kde bude britská kráľovná sedávať. Stredová konzola sa ťahá až dozadu a zadné sedadlá sú samostatné a nastaviteľné akýmkoľvek smerom a sú tiež klimatizované a masážne, veď práve toto sú tie najdôležitejšie miesta v aute.

Na stredovom paneli sú dokonca tlačidlá na elektrické zatvorenie zadných dverí, elektrické vysunutie stolíkov a elektricky výsuvná je aj podlaha v batožinovom priestore. Elektricky je výsuvná aj časť na oporu lýtok, čiže opierka nôh. Medzi sedadlami je dokonca aj chladnička.

Pre zadné sedadlá sú určené dva desaťpalcové dotykové displeje, ktoré sprostredkúvajú okrem informácií aj zábavné prvky. Vpredu zase bude možné objednať dva displeje, medzi ktorými sa dajú informácie swipovať a mal ich prvý Velar.

Pod kapotou SVAutobiography je 5-litrový benzínový osemvalec s preĺňaním. Stovka by mala byť vďaka výkonu 412 kW (560 k) záležitosťou 5,3 sekundy. Cena takto vybaveného modelu sa bude približovať dvom stovkám tisícov eur.

Tags: