Volvo S60 a V60 oslavujú pretekárske úspechy

Volvo žne úspechy v Touring Car Championship. To sú obdobné preteky ako tie, v ktorých kedysi účinkovali legendárne kombíky Volvo 850. Teraz je úspešný model S60 TC1. A ako oslava úspechu prichádzajú modely S60 a V60 so sériou Polestar Performance World Champion Edition.

Jasné, dlhší názov tomu dať nemohli. Pri oboch modeloch bude táto verzia dostupná s motormi D4, D5, T5 a T6. Rovnako obe karosérie budú mať disky Polestar, podobné tým na, ehm, reálnej verzii Polestar. Pribudne aj výraznejšie tvarovaný zadný difúzor a nový spojler. Vnútri najviac vidno radiacu páku Polestar.

Táto verzia však nie je len o výzore. Polestar prihodil aj podvozkovú sadu, výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele a športový vzduchový filter. Dokonca zvýšenie výkonu jednotlivých motorov môže byť až 7 kW (10 k). Krútiaci moment sa dostane vyššie až o 50 Nm

Špeciálna edícia bude dostupná v obmedzenom počte, ale zatiaľ nevieme v ako obmedzenom, u dílerov, ktorí predávajú modely Polestar. Ale vy viete, že chcete aj tak V90 Cross Country Ocean Race.