Suzuki Swift dostane nový motor s hybridom

Facelift malého Suzuki prichádza. Nie, nehovoríme o Ignise, ten už faceliftom prešiel. Ale rovnaká vec sa udiala aj so Swiftom. Teda nie úplne to isté, ale facelift musel prísť. A neprináša len zmeny vizáže, ale určité vylepšenia sa dostali aj pod kapotu.

Začneme tou technickou zmenou. Síce to vyzerá, že stále na pohon slúži 1,2-litrový motor, ale je úplne nový s označením K12D. Má štandardne mild-hybridný systém SHVS s Li-Ion batériou s ešte vyššou kapacitou. Narástla z 3 Ah na 10 Ah. Nový Swift bude tiež rozoznávať značky, monitorovať mŕtvy uhol, či prechádzať vybočeniu z pruhu.

Inovácia sa teda dostala aj do tvarov exteriéru. Športová predná časť ukazuje vizuálne širšie kontúry. Predná maska chladiča získala novú mriežku s iným tvarom a horizontálnym chrómovým pásom. Trochu zmenené budú aj zliatinové disky a pribudli aj nové farby karosérie. Rozšíri sa tak ponuka reálnych nemonochromatických farieb. Jedna z nich je oranžová Frame Orange Pearl Metallic kombinovateľná s čiernou strechou a žltá Rush Yellow Metallic, ktorá môže mať sivú strechu.

Vnútri zase pribudlo pár strieborných líšt. A športovosť má podčiarknúť zrezaný volant.

Inovovaný Swift bude dostupný s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou, alebo s CVT. V prípade pohonu všetkých kolies je v ponuke len manuál. Nový motor dosahuje výkon 61 kW (83 k) a krútiaci moment 107 Nm. Spotreba predokolky s manuálom je stanovená na 4,9-5,0 litra. CVT pridáva 4 deci a štvorkolka pol litra.