Renault Sport rozšíril rodinu o Megane R.S. Trophy

Nadšenci Hot-Hatch kategórie vozidiel dobre poznajú počiny športovej divízie francúzskej automobilky, Renault Sport. Od roku 2005 je v ponuke aj verzia Trophy, extra doping pre závodenia chtivých jedincov. V uplynulých dňoch sme sa dočkali spustenia predaja tretej generácie aj na našej rodnej hrude.

V ponuke sú dve verzie Megane R.S. Trophy, s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a s automatickou dvojspojkovou EDC. Pod kapotou je nový benzínový motor s objemom 1,8 litra. Štvorvalec s priamym vstrekovaním dostal nové turbo s vylepšenou technológiou, znížili reakčnú dobu a výkon je na hranici 300 konských síl (221 kW) s krútiacim momentom 420 Nm s automatom, 400 pri manuálnej prevodovke. Športového ducha podporuje aj akustický prejav. Aktívna klapka vo výfuku napomáha nielen optimálnemu odvodu spalín, ale aj zvukový efekt stojí za to. Výkon treba optimálne pretaviť na vozovku, preto je do verzie Trophy implantovaný podvozok Cup s mechanickým samosvorným diferenciálom Torsen.

Vylepšenia neobišli ani tlmiče, odpruženie a stabilizátory, všetko k čo najlepšiemu výkonu pre spokojných majiteľov. Upgrade dostali aj brzdy, kotúče z dvojitého materiálu obopínajú brzdové strmene Brembo. Odľahčené 19“ zliatinové disky kolies majú z výroby optimálne obutie pneumatikami Bridgestone Potenza S007, spoľahlivá priľnavosť aj vo vyhrotených situáciách. Ak preferujete závodný pocit pred komfortom, zvoliť si môžete škrupinové sedadlá Recacro potiahnuté kožou Alcantara. Najvýraznejším dizajnovým prvkom, ktorý vypovedá o exkluzivite, je lakovanie karosérie vo farbe Žltá Sirius, neodmysliteľný priťahovač pohľadov špeciálne pre verziu Trophy. Ak ale nechcete až tak pútať pozornosť, v ponuke sú stále aj všetky ostatné farby z portfólia Renault Sport.

Podstatným detailom, na ktorý sme všetci čakali, je zverejnenie cenníka. Megane R.S. Trophy 300 s manuálom stojí 32 890 EUR v základe, pre verziu Trophy 300 EDC s automatom je cena stanovená na 33 490 EUR. V ponuke je taktiež množstvo príplatkovej výbavy, za spomínané sedadlá Recaro priplatíte 2 050 EUR. Predaj je zahájený, stačí vyplniť objednávku.

Odporúčame prečítať si aj test Megane RS TCe 280 EDC.