Porsche predalo starý model, ale úplne nový za 2,75 milióna

30. októbra 2018 od AktualitySprávy

Pred 20 rokmi vyšlo z fabriky Porsche posledné Turbo S generácie 993. Pre tých menej sa orientujúcich v histórii jednej zo stuttgartských automobiliek, to je posledná generácia s motorom chladeným vzduchom.

Porsche si tento rok pripomína 70-te výročie vzniku. A preto pripravilo špecialitu. Vzniklo jedno špeciálne Porsche 911 Turbo S, generácie 993. Aj dostalo výrobné číslo, ktoré je nasledujúce tomu, s ktorým skončilo predchádzajúce. Z moderného modelu Turbo S Exclusive Series prevzalo zlatú farbu, preto je označované ako Project Gold.

Príprava trvala 18 mesiacov a za všetkým, čo je retro sa skrýva pohonná jednotka so šiestimi valcami umiestnenými naplocho a výkonom 331 kW (450 k). Motor je spojený s manuálnou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Problémom je však, že auto nebude nikdy môcť legálne na cesty. Emisné a hlukové štandardy mu to nedovolia. Tak čo takto kolumbijské, alebo nejaké africké evidenčné čísla, kde to ide?

Ak ho chcete, tak máte smolu. Predalo sa na aukcii. V priebehu 10 minút prišlo 37 ponúk, pričom najvyššia bola 2 743 500 eur. Porsche však nezhrabne všetky získané financie. Až 2 589 027 eur pôjde v prospech nadácie Ferryho Porsche. Ale vyzerá fantasticky!

Tags: