Nový Renault Zoe štartuje na sume 31 900 eur

29. novembra 2019 od AktualityNové modely

Renault Zoe sme si už skúsili na prezentácii. A teraz už aj vieme viac detailov a dokonca aj ceny. Základná verzia Life so slabším motorom stojí 31 900 eur. Má už manuálnu klimatizáciu, ale reálne budete chcieť Intens s motorom R135 za 35 500 eur.

Nový Renault Zoe nie je úplne nový, je však inovovaný natoľko, že je možné ako o novom hovoriť. Spoločný ostal len základný tvar a niektoré detaily. Väčšina dôležitých prvkov bola prepracovaná. Aj keď je veľkosť celého batériového bloku rovnaká, jednotlivé články sú vyššie o 20 milimetrov. Nárast kapacity zo 40 kWh na 52 kWh je výrazný posun a auto dokáže prejsť podľa WLTP až 395 kilometrov na nabitie.

Renualt ponúka na batérie záruku 8 rokov, alebo 160-tisíc kilometrov. To znamená, že ak kapacita batérie klesne pod 67 percent, tak je možné ju v záruke vymeniť. Malý Renault ponúkne jednu z najrýchlejších palubných nabíjačiek na trhu, dokáže využiť až 22 kW striedavého prúdu. Ale za 1000 eur naviac je 50 kW jednosmerným prúdom, čo by znamenalo možnosť nabiť za hodinu a niečo na plnú kapacitu.

Renault nové Zoe skutočne prepracoval hĺbkovo a spravil z neho jedno z top mestských elektrických vozidiel. O jazde samotnej a inováciách sme písali v spomenutých jazdných dojmoch. Tie sa dajú krátko zhrnúť ako prekvapivé, najmä po teste predchádzajúcej verzie R90 so 40 kWh batériou.

Jazdné dojmy si môžete prečítať tu. Alebo kliknite na obrázok.

Tags: