Najvýkonnejšia Fabia bude mať štvorvalec

14. decembra 2017 od AktualitySprávy

Škoda Fabia RS nebude, to vie už asi každý. Môže za to druhá generácia, ktorá nemala dostatočný predajný úspech. A divíte sa? My nie. Naviac aktuálne má Fabia v ponuke, v benzínovom spektre, len trojvalce. Môžete mať litrový trojvalec, alebo litrový trojvalec. Všetky farby, najmä ak je to čierna.

Ale limitka uvedená pri príležitosti víťazstva vo WRC2 má niečo viac. Má 1,4-litrový štvorvalec TSI s výkonom 92 kW (125 k). Jasné, už nie je práve tento motor najnovším, ale výkon má a dokáže jazdiť aj s nízkou spotrebou. Naviac s ľahkou karosériou Fabie musí celkom slušne zamávať.

Na odlíšenie od ostatných Fabii je lakovanie bielou farbou a strecha je zase čierna. To by však nestačilo. Má sedemnásťpalcové disky Savio, ale nalakované zelenou farbou. Ak nie ste až tak extrovertní, tak môžete zvoliť aj menej kričiace farby, bielu a čiernu. Na niekoľkých miestach je aj nápis WRC 2 2017 Champion.

S výkonnejším motorom spolupracuje DSG. Vložte si plačúceho smajlíka. Aj tak je Fabka na stovke za 8,8 sekundy. Maximum je na úrovni 203 kilákov za hodinu. O cene sa nič nevie, ale Škoda vyrobí iba 1300 kusov tejto limitky. Možno to bude najzberateľskejšia Fabia tretej generácie.

Tags: