Mitsubishi je v Európe taká Schrödingerova mačka, má nový Eclipse Cross

Mitsubishi ešte stále existuje aj napriek tomu, že nemá veľmi zaujímavé modely. No a už hrozilo, že existovať nebude. Teda na slovenskom a celkovo európskom trhu. Hovorilo sa o úplnom odchode. Najskôr mali zmiznúť osobné modely a ostať mal len L200. A teraz je všetko inak.

Kým neotvoríte krabicu, tak neviete, či je mačka v krabici, alebo nie. A ak v nej je a tú krabicu neotvoríte poriadne dlho, tak v nej síce mačka bude, ale akoby nebola. Kto už počul, že teda Mitsubishi odchádza, tak ten počul správne, ale nakoniec nie. Mitsubishi až tak veľmi neodchádza, ako by odchádzalo keby odišlo reálne. Teraz je verzia, že pre Európu nebudú nové modely. Ako keby toto bola pre značku novinka.

V Európe bude nová verzia Eclispe Cross ako plug-in hybrid. A nová nebude nová, lebo bude používať starú platformu. Aspoň bude mať celistvé zadné okno. Predok bude podobný tomu, čo majú ostatné Mitsubishi a pár noviniek sa nájde aj vnútri. Ale naozaj len pár, aby náhodou niekto nemyslel, že toto je úplne nový model. Aby náhodou niekto neprišiel do myľnej situácie.

Podľa správ importéra sa Eclipse Cross s novým pohonným ústrojenstvom PHEV stane v Európe technologickou vlajkovou loďou. To až také prekvapko nie je, veď ostatné modely majú z trhu zmiznúť. Tento model však bude aj na Slovensku, teda pravdepodobne. A u dílerov, ak to nezabalia, bude už na jar 2021.