Bentley Flying Spur je dostupné aj vo verzii V8

Model Flying Spur je v ponuke Bentley dobre známy s motorom W12. Avšak na scénu teraz prichádza aj o niečo slabšia a ľahšia verzia V8.

Srdcom nového osemvalcového modelu je štvorliter s dvoma turbami a výkonom 404 kW/542 koní. Naviac, pri ustálenom tempe bez potreby využívania plného výkonu je motor schopný pracovať iba na štyri valce a šetriť tak palivo. Na stovke je tento veľký sedan za rovné štyri sekundy a zastaví sa až na rýchlosti 318 km/h. Kto vôbec potrebuje W12? Naviac, osemvalcová verzia je o 100 kg ľahšia, čoho výsledkom je lepší zážitok zo športovej jazdy a viac agility v zákrutách. Podvozok je možné dovybaviť aj systémom Bentley Dynamic Ride. Verzia V8 inak vyzerá v podstate identicky ako W12 a jazdí na 20″ kolesách. Dostupný je taktiež balík Blackline, ktorý obsahuje aj čierne kolesá.

V interiéri taktiež nechýba nič z luxusu výkonnejšej verzie. Drevo je tu skutočné a na výber je až sedem druhov. Vzadu je možné mať dve oddelené sedadlá alebo klasické tri, v ponuke nechýba ani chladnička alebo otočný displej infotainmentu. Toto auto je už aktuálne možné objednať a prvé kusy by mali doraziť k svojím majiteľom ešte pred koncom tohto roka.