Mistubishi Engelber Tourer môže napájať dom

13. marca 2019 od AktualityKoncepty

Mitsubishi predstavilo koncept Engelberg Tourer. Do sériovej produkcie má ešte ďaleko, ale aj tak je zaujímavý. Ponúka radikálnejšie tvarovanie a to, čo všetci potrebujú, bez čoho nikto nemôže žiť, napájanie domu.

Japonská automobilka poňala koncept ako plug-in hybrid. Benzínovú časť ústrojenstva predstavuje 2,4-litrový agregát. K nemu je primontovaný elektromotor a k nemu zase batérie. No a batérie sa dajú nabíjať z bežnej elektrickej siete. Alebo aj nie. Tok energie je možné obrátiť a poháňať dom z toho, čo ste si nabili u zamestnávateľa počas pracovnej doby.

Ak však nabijete Engelberg Tourer, ďalej už len ET, tak môžete prejsť na elektrickú energiu až 70 kilometrov. To je výrazný posun oproti 45 kilometrom Outlanderu PHEV. Reálny dojazd, počítaný podľa WLTP, vrátane benzínovej časti pohonu, je 700 kilometrov.

Automobilka síce nepovedala o osude konceptu, ale o osude napájania domu toho prezradila trochu viac. Systém Dendo Drive House, ktorý má ET sa dostane do sériovej ponuky už v tomto roku. Dokonca to nebude len v domácom Japonsku, ale dostane sa aj do Európy. Hurá. Len pre informáciu, podobný systém, ktorý dokáže poháňať celý dom má aj Nissan. Leaf nabijete v zamestnaní a po príchode domov môžete vypnúť prívod elektrickej energie do domu, lebo bude čerpať zo vstavaných batérií.