Ideálne auto na ryby je Bentley Bentayga, zdá sa

20. júla 2016 od AktualitySprávy

Bentley Bentayga je prvý pokus automobilky o SUV. Dobre, tu upravenú verziu pre brunejského sultána nerátame ako sériové vozidlo. Šesťlitový prepĺňaný motor W12 je veľkým ťahúňom, veď má 442 kW (600 k). Ale aj napriek tomuto lákadlu mu niektorí nevedia prísť na chuť, kvôli tvaru.

Mulliner priláka určite viac zákazníkov, lebo pripravil setík pre rybárov. V štyroch otvoroch je miesto na udice. Kryt je samozrejme potiahnutý kožou. Ešte nejaké zásuvky na mušky, niečo na príslušenstvo, a ešte pár vecí. Neznalý sa v tom jednoducho nevyzná. Vedro na ryby asi bude tiež niekde a keď ich chytíte, tak ich kľudne môžete hodiť do kade, ktorú máte v sprievodnej dodávke s lokajom.

Komoda v kufri je samozrejme drevená, nie plastová, je potiahnutá tam kožou, tam neoprénom. Mulliner pridal aj elektrický odvhlčovač, aby sa nič nestalo kufru Bentaygy.

Aj vy máte pocit, že toto je takmer zbytočná vec v ponuke? Radšej nech Bentley pomaká na Speede. Alebo na serióznom off-road balíku.

Nakoniec však Bentley môže mať akúkoľvek Mulliner komodu na udice, mušky, návnady, červíky, kýble a podobné somariny, stále to nebude úplne ono. Stále bude lepšou alternatívou veľký Range Rover, ktorý má horizontálne delené veko kufra, na ktorom sa dá pri chytaní pohodlne sedieť bez nutnosti prehadzovania rohožky cez nárazník.

Tags: