Citroën E-Mehari bude mať strechu

9. januára 2018 od AktualityFacelifty  Žiadne komentáre

Jeden z najkrajších elektromobilov, Citroën E-Mehari je veľmi úzko použiteľný. Má formu plážového vozidla, takže nemá strechu. Not anymore, bro! Už budete môcť na elektrickom aute jazdiť aj bez dáždnikov a pršiplášťov.

Automobilka predstavila hardtop pre tento model, v rámci decentnej modernizácie. A nie iba ten, ponuku obohatia aj bočné okná a otváracie zadné okno. Hardtop nie je jediným vylepšením auta. Všetky kusy budú mať aj centrálne zamykanie, airbagy, automatické diaľkové svetlá a monitorovanie tlaku v pneumatikách. Vraj sa zlepšila aj zvuková izolácia. Zvuk motora tak počuť nebudete.

Zlepšením prešli aj parametre. Krútiaci moment je o 20 percent vyšší a dosahuje 166 Nm. Ale zároveň s ním sa znížil aj dojazd. Asi za to môže aj vyššia hmotnosť. Z 200 kilometrov NEDC zostalo 195 kilometrov.

Po dotáciách stojí E-Mehari vo Francúzsku 19 500 eur so softtopom a 20 700 eur s kompletným hardtopom.

Tags:  

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*