Cena pre i30 Fastback N je adekvátna pridanej hodnote

8. februára 2019 od AktualityNové modely

Automobilka Hyundai rozšírili svoju ponuku o atraktívnu liftback verziu modelu i30, Fastback. No to ie je všetko, model i30 Fastback dostal upgrade na hothatch. Pridal sa tak do rodiny N a N Performance.

Za rok 2018 bola verzia i30 N najpredávanejším modelom v tomto segmente. Podľa atraktívneho vzhľadu a stále pribúdajúcim kusom Fastback na našich cestách, si trúfame predpovedať znásobený úspech. Prispieva tomu aj široká variabilita ponuky. Pod kapotou je 2,0-litrový benzínový motor podporený turbom. Vo verzii N dosahuje výkon 184 kw (250 koní), pre N Performance vyhnali výkon až na hodnotu 202 kW (275 koní), obe s totožným krútiacim momentom 378 Nm a maximálnou dosiahnuteľnou rýchlosťou 250 km/h. Prevodovka je 6-stupňová manuálna, optimalizáciu sily z motora ku kolesám cez elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál zabezpečuje systém N Grin Control, ale iba pre N Performance. Ten ponúka možnosť voľby až z piatich jazdných režimov, Eco, Normal, Sport, N a N Custom. Pre oba motory bude štandardom aj benzínový filter pevných častíc.

Závodnú DNA zdieľa so starším bratom, naviac si však môžete zvoliť panoramatickú strechu, k portfóliu metalických lakov pribudli aj špeciálne, Performance Blue známa až z i30 N a extra pre Fastback je to Shadow Grey. Interiér dostal športové, kožou alcantara potiahnuté, elektricky ovládané sedadlá. Infotainment s integrovanou navigáciou a ponuka asistenčných systémov je štandardná a skutočne bohatá, núdzové brzdenie, rozoznávanie dopravných značiek, adaptívny tempomat, sledovanie únavy vodiča, to všetko a ešte viac v základe. Konektivita s mobilnými zariadeniami ponúka široké možnosti rozšírenia funkcií a zábavy pre posádku. Aj keď má veľa športových prvkov, stále je to pohodlné vozidlo pre každodennú jazdu.

Netrpezlivo sme očakávali spustenie predaja na Slovensku, ten ohlásili na február. Cena za model Fastback N je od 28 490 € a 30 990 € vo výbave N Performance. Za tieto peniaze tak dostanete možnosť zvoliť si, podľa nálady, vozidlo, na aké máte chuť. Variabilná miera závodnej odozvy, štýl však ostáva nezmenený.

Ak by toto bolo veľa a chcete stále športovú vizáž pre svoju i30 Fastback, tak Hyundai ponúka aj riešenie pre túto situáciu. V cenníkoch sa objaví verzia i30 Fastback N-line. Bude mať slabší a menší motor 1,4T, ktorý môže mať buď manuálnu šesťstupňovú prevodovku, alebo sedemstupňový automat. Cena i30 Fastbacku s výbavou N-line s manuálom je 19 390 eur a za automat je príplatok 1 850 eur, tak ako pri štandardných verziách.

Tags: