BMW C400 GT: Tourer, scooter alebo oboje?

19. novembra 2018 od AktualityMotocykle

Na tohtoročnej výstave EICMA v Miláne predstavila motocyklová sekcia BMW novú verziu stredne veľkého skútra C400 s označením GT. Veľkosťou je približne rovnaký, ako základný brat, no na prvý pohľad vidíme rozdiel v jeho zameraní. Sú to dlhšie touringové trasy, výlety, pri ktorých sa pohodlne kocháte nádherným okolím lemujúcim vašu cestu.

Oba modely disponujú rovnakou strojovňou s objemom 350 cm3, produkujúcou výkon 34 konských síl (25 kW). Žiadne dychberúce hodnoty, no povedzme si úprimne, pri mestských prejazdoch a presunoch okolo kopcov popri pobreží, nepotrebujeme viac. Ďalšou spoločnou črtou je nosná konštrukcia trubkového priestorového rámu, zavesenie kolies aj prvky aktívnej bezpečnosti, anti-lock systém od Continental, ktorý stráži našu jazdu, aby sme si ju mohli dokonale vychutnať.

Na GTčku vidíme vyšší štít, zabezpečujúci optimálne obtekanie jazdca aj pri dlhých trasách. Ku komfortu prispievajú aj trakčná kontrola, vyhrievané rukoväte a sedlo, doplnok, ktorý nám umožní predĺžiť si jazdeckú sezónu o pár týždňov, samozrejme s vhodným obutím (oboch). Pod sedadlom je umiestnený veľkorysý priestor na odloženie prilby. Alebo si doň môžete pobaliť pár nevyhnutností a vyraziť na výlet, nevedno kam, len sadnúť a proste ísť. Ďalšie priehradky máte pod budíkmi, v jednej je umiestnená zásuvka na nabíjanie telefónu. Keď sme pri budíkoch, o informácie sa s vami podelí LCD displej a analógový tachometer. No to nie je všetko. K dispozícií máte aj 6,5 palcový farebný TFT displej s GPS navigáciou a konektivitou Bluetooth, už nikdy žiadne blúdenie v uličkách neznámeho mesta. K novinkám tiež patrí bezkľúčový štart, zabudovaný alarm a stredový stojan v základe.

Keď sa rozhodujeme o kúpe väčšieho skútra, je tu jeden aspekt, ktorým BMW bezpochyby disponuje. Nezameniteľný štýl. Už pri veľkých superšportoch sme v poslednej dobe zaznamenali spoločné črty so štvorkolesovou Mkovou rodinou. Pri tomto modeli sú veľmi výrazným prvkom obličkové otvory pod hlavnými reflektormi. Tie dopĺňajú LED obrysové svetlá lemujúce prednú vidlicu. Ak túžite po obdivnom vykrúcaní krkov okoloidúcich, C400 GT je presne tá mašina, ktorá vás uspokojí.

Tags: