Znovuzrodený Jaguar C-Type

Tento nový Jaguar je vážne špeciálny. Aj keď vlastne vôbec nie je nový ale je už v seniorskom veku. Anglická automobilka sa totiž rozhodla vyrobiť iba osem úplne nových kusov modelu C-Type, ktorého originálny dátum narodenia sa datuje do roku 1951. Tým pádom ide o čerstvého sedemdesiatnika, ktorý sa preslávil víťazstvom v Le Mans v roku 1953.

Pod krásnou kapotou sa nachádza 3.4 litrový šesťvalec s dvoma legendárnymi karburátormi Weber. Výkon je slušných 164 kW/220 koní a brzdy sú kotúčové. Pre tých, ktorí by chceli staronový C-Type vziať aj na preteky historických vozidiel je v ponuke kompletný bezpečnostný systém, vrátane pásov schválených FIA. Lak karosérie je samozrejme zelený British Racing Green. Na výber sú ale aj iné možnosti. Kokpit ponúka dve minimalistické kožené sedadlá, analógové ciferníky a veľký tenký trojramenný volant. A to je takmer všetko, proste historický minimalizmus v najčírejšej podobe.

Ako sme spomínali, vyrobených bude iba osem kusov a všetky prejdú rukami pracovníkov v Coventry. Tam sídli fabrika Jaguar zameraná práve na stavbu klasických vozidiel. Cenu nepoznáme ale je isté, že bude veľmi vysoká. Ak by ste sa ale chceli aspoň zasnívať, tak na stránke Jaguaru si môžete virtuálne nakonfigurovať tento model presne podľa vaších predstáv. Prajeme príjemnú zábavu.