Z Berlína do Jesola len za 35 eur

Prednedávnom Škoda predstavila Octaviu s pohonom na stlačený zemný plyn nazvanú G-Tec. Ale jej schopnosti preveril teraz pokus dostať sa z nemeckého Berlína do obľúbenej talianskej destinácie Jesola za čo najmenšiu sumu.

Za volantom jedného auta sedel spotrebový rekordman Gerhard Plattner a v druhom bola štvorčlenná rodina Baumannovcov z Berlína. Zatiaľ irelevantné informácie. Plattner pri svojej ekojazde dal priemernú spotrebu 2,93 kilogramu CNG na sto kilometrov, čo na celých 1172 kilometrov znamená sumu 35,71 eura. A tiež to znamená emisie iba 81 gramov CO2 na kilometer.

Oproti tomu Octa Baumannovcov zvládla trasu s priemerom 3,6 kila na sto, čo je tiež lacnejšie ako s naftovým motorom. Celá trasa tak zhltla 42 eur. Takže z Bratislavy na chorvátsky ostrov Krk by to mohlo byť približne 25 eur. To už je z kategórie WTF.

Gerhard nemal ani hmotnostnú výhodu, aj keď šiel sám. Veď viezol k moru nádoby s vodou. Minimálne dvesto litrov vody k moru. Typická česká rodina má výbornú alternatívu k nafte, lebo benzín má nižšie náklady na údržbu, teda vlastne aj plyn. Paštéty, šnicle a tradá, za osmdesát evr jsme u moře mámo, sbal mi fusekle a sandály!

Berlin -Jesolo-Italien14.06.2014FOTO : YORCK MAECKEVerbrauchsstestfahrt zweier Scoda Octavia von Berlin nach Jesolo Italien. Octavia G-Tec Berlin-Jesolo 02