Campagnola T-Rex a Can-Am Spyder budú raňajkami pre Polaris Slingshot

Tri kolesá má napríklad Morgan 3-Wheeler, či Campagnola T-Rex a Can-Am Spyder. Can-Am sa z rozpisu konkurentov pre nový kus na scéne, Polaris Slingshot vytráca, lebo je skôr motorka s tromi kolesami ako auto s tromi kolesami.

Lenže Polaris Slingshot vyzerá spredu ako KTM X-Bow, iba vzadu má len jedno koleso. Pohon trojkolky zabezpečuje motor od GM. EcoTec s objemom 2,4 litra ponúka slušných 129 kW (173 k) a 225 Nm. Z výkonu sa určite dá dostať aj viac, ale ak by k nemu pripojili turbo, tak by to bola poriadna prasačina.

Výkon však stačí, lebo Slingshot posunie ručičku váh iba na 779 kilogramov. Trojkolka má vpredu osemnásťpalcové disky a vzadu jednu dvacku. Vozidlo je dlhé 3,79 metra, široké až 197 centimetrov a vysoké iba 131 centi aj s ochrannými oblúkmi. Karoséria je vyrobená z plastov, čo ju robí odolnou proti hrdzi a menej náchylnou na preliačiny.

Cena je od 19 999 amerických dolárov. Na prvý pohľad však vidno, že k nemu bude treba minimálne prilby, ktoré sa dajú schovať do dvoch adekvátnych zamykateľných priestorov.