Všetko najlepšie, Michael!

Michael, ten fenomenálny Michael, ktorý sa stal sedemkrát majstrom sveta formuly 1, dnes oslavuje 43.narodeniny.

Ak neviete, o akom Michaelovi je reč, môžete sa ísť buď od hanby zahrabať pod najčiernejšiu zem, alebo si dať do google znova vyhľadať heslo „záhradkárske fórum“ , na ktoré ste sa zrejme pôvodne pokúšali dostať a na túto stránku ste klikli čírym omylom.

Svetlo sveta uzrel tento nemecký multišampión 3.januára 1969 vo Vestfálsku, čo je pochopiteľne dôvod, prečo o ňom píšeme zrovna dnes. Pretekárska kariéra tohto vyučeného automechanika začala v motokárach a asi ani on sám nečakal, že to dotiahne až k siedmym titulom vo formule 1. Jeho debut v tejto disciplíne sa udial v roku 1991 v tíme Eddieho Jordana, neskôr prestúpil do Benettonu, ale svoje meno a najväčšiu slávu si vyjazdil až počas pôsobenia v tíme Scuderia Ferrari. V tejto stajni skončil v roku 2006 aj svoju aktívnu kariéru. Bez volantu v ruke však dlho nevydržal, a tak v roku 2009 podpísal trojročný kontrakt s tímom Mercedes. Veľa vody ale zatiaľ nenamútil a je očividné, že vrchol svojej kariéry už má za sebou, napriek tomu nás ešte v tohtoročnej sezóne môže všeličím prekvapiť.

Schumacher, áno,správne, Michael Schumacher je tým človekom, o ktorom je reč, je aj napriek svojím obrovským úspechom jednou z najkontroverznejších postáv histórie formuly 1. Jedni ho milujú, iní nenávidia. Treba uznať, že názory oboch táborov majú čosi do seba. Jeho nadpozemský cit pre riadenie sa mu rozhodne odoprieť nedá, temné svetlo však na neho vrhajú niektoré, nie zrovna férové, taktiky a úmyselné kolízie so súpermi.

V súčasnoti žije Michael so svojou ženou Corinnou a dvoma deťmi na rozľahlom panstve v zámku pri Ženevskom jazere. Biedou teda jeho rodina očividne netrpí . Čo je však chvályhodné, Schumacher rozhodne nie je lakomý a venoval už desiatky miliónov eur na rôzne charitatívne projekty UNESCO.

Tak teda, všetko najlepšie, majstre!