Morgan 4/4 – Už 75 rokov a stále skoro rovnaký

Anglická automobilka. Nie, anglický garážmajster. Ani to nie, je to niečo medzi. Povedzme, že anglická manufaktúra bude oslavovať narodeniny. A to nie hocijaké. Má 75 rokov! Na takú malú firmu úctyhodný výkon. Gratulujeme!

Oslava bude naozaj štýlová. Sedemdesiate piate výročie bude sprevádzané uvedením modelu Morgan 4/4 75th Anniversary Edition. A je úžasný. DeLorean bol v Návrate do budúcnosti strojom času. Ale sedieť v tomto, ísť po prázdnej ceste a šoférovať v rukaviciach môže priniesť úžasný zážitok.

Tento krásavec sa bude dať objednať v troch farbách, čierne Sport Black, červenej Sport Red a bielej Old English White. Na pripomenutie, že toto nie je normálny Morgan je na kapote matný čierny pruh s číslom 75. Pätnásť palcové kolesá majú klasický vypletaný vzor. Ťažko sa čistia, ale sú nádherné.

Vnútri edíciu pripomenú športové sedadlá, drevený volant a špeciálne drevené obloženie. Story pod kapotou začína najklasickejšou klasikou. Dvojliter so 108 kW (145 k) a 187 Nm môže pôsobiť relatívne slabo, ale auto váži iba 920 kg. Zrýchlenie je úžasných 7,2 sekundy a maximálna rýchlosť 189 km/h.

Úžasné hodnoty? Áno, veď auto sa za tých 75 rokov menilo iba čiastočne. Na štyridsiate roky  to sú úžasné výkony. Cena z tých rokov nie je. Za 4/4 75th Anniversary Edition si Morgan vypýta 38 750 britských libier. To je asi 46 400 eur.