Vossen sa spojil s ABT pri tvorbe nabrúsenej Q7

Audi Q7 je veľké SUV, to mu nikto neuprie, ale jeho tvary sú akési chladné. Dobre premyslené, ale bez emócií, bez akéhokoľvek záujmu. Auto zapadne do kolorytu na cestách úplne dokonale, ak nemá výraznú farbu, ani si ho nemusíte všimnúť. Vyzerá ako väčší kombík predsa.

Lenže ABT Sportsline sa spojilo s Vossenom a vytvorili asi najkrajšiu Q7, ktorá existuje. Vôbec pritom nebolo treba veľa. Stačí výrazné rozšírenie blatníkov a zodpovedajúce ostatné časti karosérie. Predný nárazník má zložitejší tvar s výraznými otvormi na bokoch. Najskôr si poviete, že sa k autu vôbec nehodia, avšak opak je pravdou, zapadajú do celku úplne dokonale.

Medzi blatníky pekne zapadli nové prahy a zadný nárazník má až šialený tvar s difúzorom, miliónom koncoviek výfuku a otvormi na odvetranie bŕzd. Aby toho náhodou nebolo málo, tak nad oknom je ešte krídlo, ale celkom decentné.

Výzor mali na starosti v ABT, ale kolesá riešil Vossen. Ku podvozku zníženému o 2 centimetre sa hodia disky so sivou farbou a piatimi zdvojenými lúčmi. Ich priemer je 22 palcov a na Q7 ani nevyzerajú príliš veľké.

Aj vnútro má niekoľko vylepšení. Medzi ne určite patrí odznak s označením 1/10 na fotkách. To znamená, že takýchto áut bude 10. Prekvapenie, čo? Kompletné prečalúnenie sa dalo čakať a na veľa miestach je logo ABT, čo tiež nikoho nevyvedie z miery.