Volvo XC40 je naživo ešte lepšie ako na fotkách

Jeden piatkový večer, ten pred autosalónom v Ženeve bol v znamení značky Volvo. Mali sme o, v mejlovej schránke pozvánku na predstavenie malého crossoveru XC40, takže nebolo čo riešiť. Automobily od švédskej značky sa k večerným eventom hodia rovnako ako sako, či oblek. Vedia to aj páni a dámy z Autoštýlu v Trenčíne a večer doladili ešte naviac špeciálnym moderátorom. Lukáš Latinák sa nezastavil len tak náhodou, porozprávať si pár vtipov, je tiež hrdým majiteľom auta nosiaceho logo Volvo na kapote.

V sprievode živej hudby sme si dali uvítací drink, prehodili pár slov so známymi a pozreli si zatiaľ zakryté autá pod plachtou. Už samotné línie hovorili o tom, že Volvo od svojho dizajnu prebratého z vlajkovej lode XC90 neskočí tak ďaleko. Aj tomu tak z veľkej časti je. Najmenší člen rodiny však dostal trošku odvážnejšie a ostrejšie tvary vpredu, vzadu zase opačne, viac guľatejšie a vo finále vyzerá veľmi podarene.

Nás najviac organizátori potešili tým, že ukázali ľuďom najvyššiu verziu R-designe, s oranžovým kobercovým poťahom interiéru. Ten si našiel aj svojich priaznivcov aj odporcov, no nám sa tento nápad celkom pozdáva. Možno by sme zvolili jemnejší materiál. Farebné kombinácie sú ale teraz in, ale nebáli by sme sa, že si nenakonfigurujeme tú svoju obľúbenú kombináciu. Zážitok z jazdy vám však zatiaľ neposkytneme, zvezieme sa s týmto malým-veľkým SUV až niekedy neskôr. Ľudia na akcií si XC40 hneď obľúbili a možno vznikli v ten večer aj prvé objednávky, alebo prvé myšlienky, že práve tento crossover je nutné vlastniť. My sa zatiaľ poďakujeme za pozvanie na akciu predajcovi viacerých značiek, Autoštýl Trenčín, strávili sme v ich priestoroch príjemný piatkový večer.

No a ak ste to nevedeli, tak práve Volvo XC40 sa môže popýšiť titulom Auto roka 2018. Gratulujeme!