Bentley Mulsanne ešte luxusnejší

Čo je veľa to je moc. Výkonu nikdy nie je dosť, to áno, ale luxusu? Chápeme, sú ľudia, ktorí kvôli koženému čalúneniu vedia obetovať pár desiatok koní. Ale komu čo vadilo na Mulsanne? Veď ten nie je práve príkladom toho, čomu sa hovorí holoauto.

Bentley zistil, že sa pocit luxusu dá ešte umocniť. Pridáva preto novú, exkluzívnu interiérovú verziu. A tá je v znamení LCD. Ako v kine sa môžu zadní cestujúci cítiť pri pohľade na vyklopený stropný monitor s uhlopriečkou 15,6 palca. Vlastne, ako v kine nie, pretože je stále malá uhlopriečka a sedadlá sú omnoho pohodlnejšie.

Ak ich omrzí spoločný program, každý má v prednej hlavovej opierke svoj 8 palcový displej. Aby sa vzadu nehádali, keby chcú pozerať každý niečo iné. V stredovej konzole je možné pripojiť externé médium cez dva konektory USB. Tie sú spojené s počítačom Apple umiestneným v kufri. V kabíne je aj jeden iPod Touch, ktorým sa dajú nastavovať kontrolovať detaily auta. Bentley kontrolované cez to, čo je vo svojej podstate MP3 prehrávač… To už je skoro, ako keď James Bond riadil BMW radu 7 cez dotykový panel v Ericssone R380.

V zadnej časti to nie je len o zábave. Ak by bolo treba pracovať, tak sú na zadnej strane predných sedadiel namontované držiaky na tablety iPad s klávesnicou. Všetko elegantne schované ako výsuvný drevený stolík.

Interiér možno obohatiť lištami pokreslenými slávnym fontánovým perom Tibaldi alebo jachtami inšpirovanou zostavou.

To by asi stačilo, práca síce šľachtí, ale netreba to preháňať. Zábava vo forme pozerania sa na obrazovku tiež nie je vždy to správne. Niekedy je to až na poldeci. Ak by stačilo šampanské, tak stačí siahnuť do chladničky a naliať do prichystaných pohárov na stopke. V tom aute by sa skoro dalo žiť. To ale asi zámerom tvorcov nebolo.