Transformer A1 Attack Homester mení dodávku na dvojposchodový byt

A1 Attack Homester nie je prvým transformerom na poli obytných áut. To sú tie obludy z USA, ktoré vysúvajú polku obývačky a iné potrebné výklenky. Homester je však o niečom inom. O kompaktnosti pri cestovaní a o priestrannosti pri statickom stave.

„Teším sa, že po rokoch, odkedy som zdokonaľoval v hlave túto kreatívnu motanicu, môžem konečne oficiálne predstaviť nový Attack Homester. V tejto koncepcii vidím revolúciu v oblasti čoraz obľúbenejšieho karavaningu, ktorý práve teraz zažíva svoj 100 ročný boom. Homester je vozidlo, ktoré vám poskytne temer trojnásobne väčší priestor než bežný karavan, dve kúpeľne, vaňu, luxusnú manželskú posteľ, veľkú kuchyňu, jedáleň, WC ako doma, a k tomu celému ešte aj integrovanú garáž na skúter. A čo je najlepšie, dokáže letieť po diaľnici maximálnou rýchlosťou so spotrebou osobáku, pričom ho môžete šoférovať s vodičákom, ktorý ma každý,“ vysvetľuje Dick Kvetňanský, autor patentovanej myšlienky a dodáva: „Návrh nášho základného Homesteru sa postupne vyprofiloval na základe dlhoročných skúseností na závodných okruhoch, tiež na Dakare, kde sme s chlapcami trávili nekonečné hodiny,a tiež rovnako aj z vašich a našich súkromných potrieb. Invencia samotnej myšlienky dvojposchodového ultraľahkého rýchleho karavanu bola inšpirovaná najmä legislatívnymi zmenami v krajinách Európskej Únie.“

Ale od vyjadrenia tvorcu, konkrétne toho istého, čo stojí za K1 Attack Roadsterom a Pragou, Dicka, poďme k faktom. Vzhľadom na to, že celá stavebnica, ako sa karavan dodáva, využíva niektorý model z trojičiek Fiat Ducato/Citroën Jumper/Peugeot Boxer ako základ, nie je ťažké ho šoférovať. Dokonca prestavbový balík má iba 900 kilogramov kompletne, takže neprekročí celkovú hmotnosť 3,5 tony. Dodávka však musí byť s veľkosťou L3H2, alebo L4H2 a hlavne od roku výroby 2005. Pri všetkých základných vozidlách odporúčame trojlitrový motor miesto 2,2jek a 2,3jek. Karavan je konštruovaný pre štyroch pasažierov a ponúka aj garáž pre skúter/bicykle/surf/kočíky.

Navonok je Homester akousi opuchnutou dodávkou v cestovnom stave. Ale akonáhle zastaví a premení sa na obytné priestory, tak vznikne mezonetový byt s rozlohou až 24 metrov štvorcových. Má záchod, sprchu a hlavne dostatok miesta na spanie a život. Všetko sa pritom dá ovládať cez aplikáciu v mobile. Od nivelizácie karavanu až po prepínanie programov telky.

Prestavbový balík stojí 36 840 eur a k nemu treba pripočítať cenu dodávky samotnej. Montáž by mal zvládnuť každý, kto je aspoň trochu zručný. A teraz si predstavte, že skombinujete obytnú nadstavbu A1 Attack Homester a vzhľad, ktorý autu prepožičiava FC Automobili. Dokonalé!