Citroën Jumper môže byť úplne dokonalý

Citroën Type H tento rok oslavuje 70 rokov od uvedenia. Už 5 rokov by teda mal nárok na dôchodok. Ale to nemusí platiť navždy. Ale stará dodávka s vlnovkovým plechom má šarmu a charizmy na rozdávanie. To nové dodávky nemajú.

Lenže na oslavu výročia sa Fabrizio Caselani (FC Automobili) a dizajnér David Obendorfer rozhodli spraviť niečo extra. Ponúknu kit na prestavbu normálneho Citroënu Jumper na niečo, čo veľmi pripomína práve typ H. Nech to znie akokoľvek šialene, výsledok je dokonalý.

Prepojenie s pôvodným modelom je naozaj markantné. Pribudli charakteristické vlnovkové prvky na bokoch, rovnako ako balík na prestavbu strechy na oblú. Zmeny sú aj vzadu, obloženie obmedzí výhľad, ale je cool. Najväčšia zmena je vpredu. A z toho pohľadu vyzerá prerobený Jumper naozaj ako historické auto. V ponuke budú balíky na prestavbu rôznych veľkostí a rôznych verzií. Perfektné!

Najväčším problémom prestavby bude, že vznikne len 70 kusov kitov, veď je sedemdesiate výročie. Len keď sa dostanú podklady do Poľska, tak bude kit za zlomok ceny a v neobmedzenom množstve. Narod handlowny vydrukuje komplet na 3D tlačiarni a predá za pár eur.

Výsledok? Teraz normálne rozmýšľate nad tým, že asi potrebujete kúpiť niekde Jumper. Ideálne mikrobus s trojlitrom, L1H1 a možno pohonom všetkých kolies, ak také niečo existuje. A naň treba tento kit a whitewalls gumy. Fantázia!