Ford Tourneo Custom ukazuje modernejšiu tvár

Ford Tourneo Custom je presnejšie komfortná verzia Transitu Custom pre pasažierov. Aktuálne prichádza s jemnou zmenou vizáže zvonka a naozaj zásadnou zmenou vnútri. Už na pohľad je zrejmé, že sa niečo udialo. Vidno to hneď vpredu.

Predná maska chladiča je viac fordovská. Vidíte? Píšeme fordovská, nie taká ako na Astone Martin. Šesťuholník má chrómové lemovanie, ale omladenie je zrejmé aj na tvaroch nárazníka a hmloviek. Všetko vyzerá akosi exkluzívnejšie a luxusnejšie.

Nové svetlá budú mať LED pás na denné svietenie. V základnej výbave budú síce halogénové svetlá, ale za príplatok osvietia cestu xenónové výbojky. Zozadu sa nezmenilo nič zo základných tvarov.

Omnoho zásadnejšie zmeny sú vnútri. Interiér načerpal inšpiráciu asi pri novej Fieste. Ale v každom prípade aj Tourneo Custom už konečne ponúkne aj veľký displej a to rovno so systémom SYNC3. Ford tiež vyzdvihuje aj mäkšie materiály a detaily s chrómovým, či klavírnym povrchom. Automobilka nezabudla ani na nové odkladacie priečinky.

Ford tiež implementuje inteligentný obmedzovač rýchlosti, ktorý určuje limit na základe aktuálneho obmedzenia v danej oblasti. Ale ponúkne aj adaptívny tempomat, či udržiavanie pruhu.

Nová verzia bude mať najnovšie dodávkové motory EcoBlue. Dvojlitre budú mať výkon 77 kW (105 k), 96 kW (130 k) a 125 kW (170 k). Spojené su štandardne s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Ale za príplatok bude dvojspojkový automat, ktorý má tiež šesť prevodových stupňov.

Dá sa povedať, že niektoré prvky akoby priblížili Tourneo Custom bližšie ku Multivanu.