Toyota predstavila nebojácnu verziu Hiluxu od Gazoo Racing

Počas práve prebiehajúcej Dakar Rally prichádza Toyota s novinkou, ktorá by snáď aj zvládla absolvovať trať tejto legendárnej súťaže. Je ňou model Hilux, ktorý si do rúk zobralo oddelenie Gazoo Racing. A keďže práve továrenský jazdec Toyoty Nasser Al-Attyiah aktuálne okupuje vedúce priečky tohtoročného Dakaru, sme si istí, že aj táto sériová verzia Hiluxu bude kvalitne postaveným strojom.

Hilux GR Sport ukrýva pod kapotou 2,8 litrový motor s výkonom 150kW/204 koní s hutným krútiakom 500Nm, spárovaný so šesťstupňovým automatom. Celá táto strojovňa je okrem obstojnej dynamiky zodpovedná aj za možnosť utiahnuť až 3,5 tonový príves. Veľmi dôležitým prvkom tejto edície Hiluxu sú nové, jednokomorové tlmiče s rýchlejšou odozvou a tiež zvýšenou schopnosťou tepelného odvádzania. Toho výsledkom je samozrejme dlhšia životnosť a odolnosť a taktiež istejšie jazdné vlastnosti. Zvonku spoznáte Hilux GR Sport podľa rozmernej prednej tmavej masky s nápisom Toyota, ktorý nahrádza tradičný znak. Ten je inšpirovaný osemdesiatymi rokmi. Celý exteriér sa nesie v znamení čiernej, vrátane 17″ diskov, spätných zrkadiel, blatníkov či stupačiek. Kabína je taktiež tmavá, doplnená o červenú dekoračnú lištu a prešívanie sedadiel. Tie sú zhotovené z kombinácie kože a alcantary a dopĺňajú ich logá GR Sport, ktoré nájdeme aj na kobercoch či tlačidle štartovania motora ale aj na ramene volantu.

Cenu zatiaľ nepoznáme, ale celkom určite sa ju dozvieme najneskôr v lete, kedy Hilux GR Sport dorazí do showroomov Toyoty v celej Európe.