Toyota predstavila model Corolla modelového roku 2023

V januári 2023 sa začne vyrábať už dvanásta generácia jedného z najpopulárnejších modelov značky Toyota, ktorou je Corolla.  Tá bude aj naďalej hybridná. A práve hybridný pohon sa v novej generácii predstaví už v piatej generácií.

Čo sa týka dizajnu karosérie, žiadne drastické zmeny sa neudiali a jej samotný profil zostal nezmenený. Na prvý pohľad si ale všimnete modernizovanú prednú masku s pozmenenými hmlovkami a do ponuky tiež pribudli nové disky kolies. Nové sú aj farby, špeciálne modrá Juniper bude neprehliadnuteľná, avšak dostupná iba pre hatchback a kombi. Sedan dostane modro-zelenú a metalická sivá bude dostupná pre všetky karosérie. Až 10,5″ infotainment má lepšiu grafiku, hlasový asistent aj navigáciu prostredníctvom cloudových služieb. Za príplatok je možné dostať aj prémiové audio JBL s 9 reproduktormi. Vyššie výbavy majú pred vodičom plne digitálny, 12.3″ displej so štyrmi režimami zobrazenia. Nové trojrozmerné obklady s reliéfnymi vzormi vyzerajú už na pohľad príjemne a hodnotne, takže na interiéri sa skutočne zapracovalo. Dôležitou novinkou je už spomínaná piata generácia hybridného pohonu. V ponuke naďalej zostávajú dve varianty motora s objemom 1.8 a 2.0 litra. Batéria má po novom o 18 kg menej, avšak je výkonnejšia. V praxi zo znamená, že menší, 1.8 litrový motor má teraz 140 koní. Ten väčší, 2.0 liter, zasa až 196 koní, čo je vážne slušné. 

Ani to však nie je vrchol ponuky, keďže oznámená bola aj brutálna verzia Corolla GR Morizo Edition s výkonom 300 koní. Tej sa ale vyrobí iba 200 kusov.