Touareg levněji, Volkswagen uvádza základnú limitku

Pri teste Volkswagenu Touareg som si tak za smútil pri situácii, že už sú preč časy, kedy základ tohto veľkého SUV bol za menej ako 50 000 €. Som rád, že si toto niekto v automobilke prečítal a možno aj vďaka tomu prichádzajú nové akčné série nielen pre Touareg, ale aj pre Tiguan.

Poďme sa pozrieť najprv na Tiguan. V ten prichádza s cenou od 25 390 eur, ktorá už obsahuje niekoľko zaujímavých prvkov. V základnej výbave tohto vozidla je LEDkový systém predných aj zadných svetiel, ale aj infotainment s farebným displejom. Základom je síce iba klimatizácia Climatic, ale aj tá dokáže interiér ochladiť. Reálne treba uznať, že za danú sumu je to ponuka naozaj výborná. Predstavuje to totiž cenovú výhodu v hodnote 2 000 €, ktorá však prichádza s obmedzenou platnosťou iba do konca marca. Túto zvýhodnenú sumu však nemá iba základný motor, ktorý má základnú cenu, čiže 1,5 TSI s výkonom 96 kW (130 k), ale výhodu môžete čerpať aj pri voľbe výkonnejšieho agregátu dosahujúceho 110 kW (150 k), alebo naftových dvojlitrov s výkonmi 90 kW (122 k) a 110 kW (150 k).

To zaujímavejšiu správou je však nová cena Touaregu. Touareg začína so zvýhodnením 4 000 € na hodnote 54 890 €. To znamená, že sa dostáva len na päťtisícový rozdiel oproti základnej cene predchodcu. V základe už má ale trojlitrový šesťvalec, ktorý ponúka 170 kW (231 k) a štandardne má aj automatickú osemstupňovú prevodovku a pohon všetkých štyroch kolies. Výbava tiež nie je na zahodenie, lebo v štandarde sú znova LEDkové svetlá, ale aj navigačný systém Discover Pro, ktorý má online služby na 3 roky, podobne ako aj Tiguan, ale tu prináša displej s uhlopriečkou 9 palcov. Štandardne sú aj parkovacie senzory vpredu aj vzadu. Jasné, možno niečo vo výbave môže chýbať, ale základné prvky v nej sú a mať pocit dobre postaveného auta s vhodnými jazdnými vlastnosťami je za tie peniaze naozaj hodné. Zľava 4 000 € bude časovo obmedzená, ale zároveň bude možné ju uplatniť aj na výkonnejšiu verziu naftového trojlitra, ktorá má 210 kW (286 k). Zvýhodnenie bude do 31.3.2023.

No a teraz ku fotkám. Fotky sú z archívu, takže Tiguan na fotkách je za dvojnásobok a Touareg na fotkách je znova za dvojnásobok nových základných cien.