Blog: TOP 5 testovaných áut roka 2014 (Peter)

Máme tu posledný deň roka 2014 a práve to je ten čas, kedy ľudia zvyknú bilancovať čím ich potešil ale aj sklamal. A keďže sme optimisti a snažíme sa veci vidieť skôr v tom lepšom svetle, sklamania si odpustíme a pripomenieme si to len to najlepšie, čo nás počas tohto roka postretlo. Vyberáme pre vás “TOP 5” testovaných áut roku 2014.

1. Ford Ranger Wildtrak

Pretože bol iný ako všetky testované autá. Nútil vás neobchádzať poklopy kanálov ale vyhľadávať ich, rezať zatáčky trávou a popri tom mať pocit nadradenosti, úplne iný ako ten ktorý ponúkajú “shopping-centrové SUV”. Test tu.

IMG_0352-Edit

2. Ford Transit Custom 2,2 TDCI

Dodávka, v ktorej sa necítite ako v dodávke. Má štýl,s istou dávkou nadsádzky sa dá povedať že aj komfort osobného auta s 2,2-litrovým motorom dokáže prekvapiť aj mnohé osobáky. A hlavne, okoloidúci si za ňou idú krky vykrútiť. Test tu.

TRansit_Custom_SPORT

3. Renault Clio RS Monaco GP

Oproti predchodcovi je príliš digitálne, čoho dôsledkom však je, že aj v rukách priemerného šoféra sa jedná o brutálne rýchly a presne reagujúci hothatch. A čierno-biela edícia Monaco GP mu dodáva sexappeal naviac. Test tu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. Citroën DS5 BlueHDI 180 Sport

Má punc exkluzivity a istú, extravagantnú svojskosť za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani autá prémiových značiek. Respektíve, niektoré mu ju môžu dokonca závidieť. Veľmi príjemné auto na každý deň, ktoré vás bude baviť šoférovať a neomrzí vás nudnosťou. Test tu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5. Peugeot 308 THP 155

Biela farba a benzínových 165 koní boli ešte väčšou trefou do čierneho než sme čakali. Zábava skoro ako s regulérnym hothatchom a jeden z najpríjemnejších interiérov za poslednú dobu. Nová 308 sa Peugeotu vydarila na výbornú. Test tu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA