Subaru v New Yorku ukázalo nové SUV a obnovený Outback

Subaru sa na jednom z najdôležitejších trhov blyslo na autosalóne v New Yorku niekoľkými novinkami. Hlavným lákadlom expozície je určite koncept veľkého SUV so siedmimi miestami  Ascent. Trochu v jeho tieni zostal facelift Outbacku.

Koncept Ascent je reálnejšou verziou predchádzajúceho konceptu Viziv-7. Tvar karosérie by mal zostať, ale zmenami prejdú predné svetlá, zväčšia sa spätné zrkadlá a určite pribudnú konvenčné kľučky dverí. Oproti konceptu bude hlavne reálnejší interiér, s menej dotykovými plochami. Ale aj tak interiér vyzerá, že by sa mohol aj takto dostať do sériovej produkcie. Sériová verzia sa má objaviť už začiatkom budúceho roka.

Omnoho bližším modelom je inovovaný Outback. Subaru vraj vylepšilo materiály v interiéri. To ale tvrdí každý producent vozidiel pri každom facelifte. Tiež argumentuje tichším chodom a príjemnejšou jazdou. Dôležitejšou zmenou je nový displej s uhlopriečkou 6,5 palca, ktorý nahradí ten s uhlopriečkou 6,2 palca. Za príplatok môže mať displej až 8 palcov. Modernizovaný má vraj lepšie chladiť a ponúkne natáčateľné LED svetlá vpredu.