Škoda ukáže koncept nového a väčšieho SUV

Škoda už postupne ukazuje jednotlivé informácie o novom SUV. Bude sa volať Kodiak ako medveď, bude na platforme MQB. A bude maž 6-7 sedadiel. Na autosalóne v Ženeve sa ukáže koncept Vision S, ktorý odhalí základné tvary, podobne ako Vision S pri Superbe.

Predná maska možno trochu pripomína Peugeot, svetlá Range Rover a na koncoch sa z nich niečo odlomilo a padlo dole. Ale stále vyzerá veľmi dobre. Dokonca tak dobre, že by sa zaň nemusela hanbiť žiadna iná automobilka. Že Tiguan? Nie, radšej toto!

A teraz k tej zábavnej časti, Škoda tvrdí, že auto je inšpirované českým kubizmom a českými kryštáľom. To vážne, nerobíme si srandu. Auto na platforme MQB namaľované farbou Island Green bude dlhé 4,7 metra, z čoho 2,79 metra bude rázvor. Šírka bude celkom slušných 1,91 metra a výška 1,68 metra.

Pod kapotou budú známe agregáty z portfólia koncernu, čiže TSI a TDI. Ale koncept bude hybrid. Pod prednou kapotou bude pracovať 1,4-litrové TSI s 115 kW (156 k) a 250 Nm. Elektromotor pridáva 40 kW (54 k) a 220 Nm. Elektromotor je zakomponovaný priamo do šesťstupňového DSGčka a poháňa predné kolesá. Druhý elektromotor poháňa zadnú nápravu a má 85 kW (115 k) a 270 Nm.

Zložitý systém pracuje s 12,4 kWh batériami a zvláda na nabitie 50 kilometrov. Ako hybrid má kombinovaný výkon 165 kW (225 k) a kombinovanú spotrebu menej uveriteľných 1,9 litra na sto kilometrov. Na stovku sa má dostať za 7,4 sekundy. To vôbec nie je zlé.

Skoda Vision C 01 Skoda Vision C 02 Skoda Vision C 03