Seat zahrá športovú aj s Atecou, pribudne FR

Seat Ateca je vyvážené auto. Ale v rámci Auto Emoción mu chýba tá štipka kajenského korenia, ktorá líši diétne jedlo od dvakrát štipľavého. Nová verzia FR pridá presne tú štipku a ešte aj niečo naviac. Nebude to úplne športové vozidlo, ale iba športová výbava.

Nové nárazníky, veľké kolesá, zvonka je presne to, čo by ste aj čakali. Ak by ste stále pochybovali, tak FR bude mať aj logá vpredu a vzadu. Kolesá budú mať konkrétne priemer 19 palcov a z karosérie zmiznú plastové detaily.

Zmeny budú samozrejme aj v interiéri. Športovú vizáž modelu zaručia adekvátne sedadlá a, kto by to bol čakal, zrezaný volant. Hliníkové lišty na nastupovanie a klavírny lak na prístrojovej doske sú už len dolaďujúcimi detailami. Aby bol dojem športového auta dokonalý, tak je všetko prešité červenou niťou.

Ale poďme k podstatným veciam. Pod kapotou bude dvojliter TSI priamo z Audi. Teda tam debutoval. Agregát ponúkne 140 kW (190 k) a na výber bude šesťstupňový manuál, alebo DSG s rovnakým počtom stupňov. Voľba bude aj medzi pohonom prednej nápravy a oboch. Ak by ste chceli iný motor, tak samozrejme aj TDI môžete voliť. Ale načo?

Podvozok môže, za príplatok, vylepšiť systém adaptívnych tlmičov DCC. Nová verzia sa ukáže na domácom autosalóne v Barcelone.

Pozrite si test Ateca 1,4 TSI ACT DSG