Seat Leon Cupra 280 najrýchlejšou predokolkou

Seat to dal! Už dávnejšie tvrdil, že s Leonom Cupra dokáže pokoriť čas Renaultu Mégane RS Trophy na Nürburgringu. Málokto tomu veril, ale podarilo sa! Leon Cupra 280 pokoril kraľujúci Mégane RS Trophy.

Práve Francúz držal rekord v zelenom pekle medzi predokolkami. Jeho čas bol 8 minút a 7,97 sekúnd. Seat Leon Cupra 280 s dvojlitrovým TFSI s výkonom 206 kW (280 k) má iba o 11 kW (15 k) viac, ale podarilo sa mu to za 7 minút a 58,4 sekundy. Potlesk novému kráľovi! Fantastický čas dosiahol pretekár v cestných autách WTCC, Jordi Gené.

Niektorým toto bohato stačí. Ale poďme k polemike. Kým Mégane RS Trophy použival normálne pneumatiky, Leon trochu podvádzal. Mal obuté semislicky Michelin Pilot Sport Cup 2, ktoré dokážu práve na Nürburgringu skrátiť čas až o 15 sekúnd. Zase na obranu, tie figurujú v príplatkovej výbave. Takže treba niekoho, kto nezávisle proti sebe postaví obe autá na sériové pneumatiky a rozsekne, ako to vlastne je. A tiež sme zvedaví na novú Hondu Civic Type-R. Japonci sa totiž už dlhšie vyhrážajú tým, že všetci budú po ich nálete plakať.