Nové Disco Volante vsadilo na zelenú

Alfa Romeo Disco Volante je postavené na základoch 8C. Normálne by akákoľvek výmena príťažlivej karosérie 8C bola čistým bláznovstvom hodným opovrhnutia a večného zatratenia. Ale Disco Volante je jedinečná situácia.

Ako úpravca figuruje Touring Superleggera. Pohľad na fotografie našťastie nevyvoláva nutkanie vypáliť priestory firmy a dať jej predstaviteľov zožrať levom. Práve naopak. Necháva sánku padnúť až na zem a poskakovať po dlaždiciach.

Prvý kus bol červený. A keďže sa vyrobí obmedzená séria, tak výroba trvá pol roka. Carozzeria Touring Superleggera predstavila ďalší kus, tentokrát v zelenej farbe. Aj keď je červená bližšie k charakteru Alfy, zelená vyzerá jednoducho briliantne. Naviac, keď je kombinovaná so zlatou na kolesách a lištách. Ako čerešnička na torte je potom len červená predná maska. Zlatá je aj v interiéri, ale s čiernou a hnedou.

Pohonná jednotka ostala ako v 8C. Motor 4,7 V8 zo seba vylúdi 331 kW (450 k) a 480 Nm. Spolu so sekvenčnou šesťstupňovou prevodovkou je šprint na stovku záležitosťou 4,2 sekundy a maximum leží pri 290 km/h.