Rolls Royce Cullinan prichádza v temnej edícii Black Badge

Rolls Royce Cullinan je celkom určite jedným z najokázalejších SUV v súčasnej produkcii. Jeho vkusnosťou si ale nie sme tak úplne istí. A ak by aj tak niekomu prišla štandardná verzia príliš fádna, je tu nová edícia Black Badge.

Tá dáva maximálny dôraz na čierny a temný look. Karoséria je čierna a ručne leštená, dokonca aj slávny Spirit of Ectasy tróniaci na kapote dostal čierny kabát. Rolls Royce sú známe bohatým použitím chrómu a ten je v prípade Cullinanu Black Badge samozrejme tiež tmavý. Rovnako ako vnútorné plochy obrovských 22″ diskov kolies a dvojica výfukov. Bočný profil karosérie je lemovaný zlatou linkou a jediné čo z temne tmavého auta svieti sú červené brzdové strmene.

Kabína sa vyznačuje použitím leštených karbónových obkladov na prístrojovke a tiež špecialitou Rolls Roycu. Tou je hviezdny strop. Vyzerá presne tak, ako si myslíte a ide o projekciu hviezdnej oblohy na strope. Nuž, vraveli sme, že máme trochu pochybnosti o dobrom vkuse tohto auta. Pozitívom ale je, že výkon Black Badge narástol. Masívny 6.8 litrový dvanásťvalec tu má až 447 kw/ 600 koní a 850 Nm. Mierne vylepšený je aj podvozok, prevodovka a odozva plynu. Cena zatiaľ zverejnená nebola, ale dá sa očakávať, že prekročí hranicu 400 tisíc Eur.