Renult predstavil novú podobu modelu Captur pre rok 2020

Kompaktné SUV od Renaultu, dobre známe pod menom Captur, odhalilo svoju novú podobu. Celkový profil karosérie je podobný predchodcovi, krivky však pripomínajú nové Clio. Je to teda mix známeho a nového. Samotná automobilka však tvrdí, že nových je až 85% dielov a tak sa dá hovoriť o úplne novom aute a nie iba facelifte.

Nový Captur by mal byť oproti tomu súčasnému ľahší a to aj napriek tomu, že podrástol o 11cm na dĺžku. Toho výsledkom je aj veľký batožinový priestor s objemom až 536 litrov. Počet farieb karosérie bude jedenásť a v kombinácii s rôznymi prevedeniami výbavy a interiéru to tvorí až 90 možných variánt. Personalizácia teda určite nebude problémom. Nové su LED svetlomety vpredu aj vzadu a tiež 18″ príplatkové disky kolies. Interiér je úplne nový a aj vďaka sviežim farbám pôsobí veľmi funky. Vychádza z nového Clia a teda je s ním takmer identický. V strede je veľký dotykový displej, ktorým sa ovláda väčšina funkcií, pod ním sú však samostatné ovládače nastavovania teploty a klimatizácie. Zaujímavým a inovatívnym prvkom je akási visutá plošina, na ktorej je volič prevodovky. Tá môže byť buď sedemstupňová automatická alebo manuálna s piatimi či šiestimi stupňami, podľa motorizácie. Obľúbenou príplatkovou výbavou bude zrejme aj presklená strecha.

Základom bude 1.0 litrový benzín s výkonom 74kW/100 koní, ktorý bude doplnený silnejšou, 1.3 litrovou alternatívou so 115kW/155 koňmi, čo už znie dosť slušne. Naftové dCi bude mať objem 1.5 litra, avšak ponúkané bude v dvoch výkonových alternatívach. Slabšia so skromnými 71kW/95 koňmi, slinejšia s 85kW/115 koňmi. Úplnou novinkou bude plug-in hybridná verzia s dojazdom 45 kilometrov na čisto elektrický pohon, nazvaná E-Tech. Ohľadom nej však zatiaľ bližšie informácie nevieme. Dodajme, že na trh sa nový Captur dostane začiatkom roku 2020.