Renault rozšíri ponuku Initiale Paris aj na Scenic

Francúzi obnovili označenie Initiale Paris naozaj vo veľkom, veď Espace práve malý nie je. Má kožené sedadlá s možnosťou bledých vrchov a špeciality, ktoré v bežnej ponuke nie sú. Napríklad má možnosť zvoliť farbu Amethyste, čiernu s fialovým odtieňom na slnku. Druhý model bol Talisman a tretí Captur.

Nový prírastok do Initiale Paris ponuky bude bývalé MPV, teraz skôr crossover Scenic. Nebude však jediný, v ponuke bude aj väčší Grand Scenic. Na rozdiel od Talismanu a Espace nebude mať devätnásťpalcové disky, ale dvadsiatky, ako je štandard pre model. Vzadu pod znakom bude nápis Initiale, čo zmätie pozorovateľov, lebo vytlačí nápis Scénic.

Vo vzorkovníku farieb pribudne špeciálna fialovo-čierna. Vnútri bude luxus ako by sa dal čakať. Kožené čalúnenie s možnosťou bledších vrchov sedadiel je omnoho krajšie ako čisto tmavé. Predné sedadlá sú vyhrievané a ponúkajú aj možnosť masáže. Špeciálna pre Initiale Paris bude aj stredová konzola. Na volante a radiacej páke bude zase mäkkšia koža ako je bežné.

Ponuka motorov bude obsahovať aj manuálne prevodovky. Motory budú 1,2 TCe 130, 1,6 dCi 130 a biturbo 1,6 dCi 160. Do reálnej ponuky sa Scenic Initiale Paris a Grand Scenic Initiale Paris dostane už v septembri tohto roka. Predpokladaná cena je 33 200 eur za TCe 130 s manuálom a 39 400 eur za biturbo s automatom.