Porsche Panamera – Postavil Project Kahn najkrajší bodykit?

Project Kahn sa pustil do Panamery. Angličani zobrali do parády túto nemeckú kreáciu a poladili výzor exteriéru. Project Kahn je pôvodne známy, teda aspoň u nás úpravami Range Roverov, ktorým upravuje aj motory s pomocou firmy Cosworth známej z rôznych oblastí motoristického športu.

Názory, že Panamera nie je pôvabná sú mnohé, takže spraviť niečo, aby sa auto páčilo viacerým ľuďom je priam syzifovská úloha. Skúšať to možné je, ale balvan sa aj tak pred vrcholom kopca skotúľa naspäť (antické báje – Syzifos dostal trest, v ktorom na veky vekov kotúľal balvan, ktorý sa vždy skotúľal).

Kahnovi sa ale podarilo Panameru rozšíriť a spraviť prijateľnejšou pre masy ľudí. Výzor splošteného Volkswagenu Chrobák narúša masívne krídlo na kufri. Rozšírenia blatníkov majú odvetrávanie vpredu aj vzadu. Ostatné detaily pozostávajú z tmavých okien, červených brzdových strmeňov a zatmavených zadných svetiel.

Zníženie podvozku je samozrejmosťou. Takisto aj nový výfukový systém. Čo však bežné nie je sú koncovky výfukov. Vlastne ako také bežné sú, ale krížik ako v sniperskom ďalekohľade nie je v každej aplikácii. Tu sú také mieriace znaky vo všetkých štyroch ukončeniach potrubia. To je asi na presnejšie nasmerovanie exhalátov.

Aby bolo dielo dokonané do detailu, tak interiér prešiel kompletným procesom prečalúnenia a čerešničkou na torte sú disky s priemerom 22 palcov a označením Kahn RS600. Model, ktorý je na fotke so špeciálnou značkou „F1“, ktorú vlastní sám majiteľ spoločnosti Azfal Kahn je na predaj za ľudových 440 000 britských libier aj s evidenčným číslom.

My však poznáme ešte krajšiu úpravu. A za menej peňazí. Nesie názov Maserati Quattroporte.