Peugeot predviedol interiér budúceho modelu 3008

Peugeot 3008 súčasnej generácie sme na test nemali. Ale na ten budúci sa fakt tešíme. Veď bude mať novú verziu interiéru označenú ako i-Cockpit. Koncepcia sa pretavila do skutočnosti už v modeloch 208 a 308, či dokonca 2008.

Nové stvárnenie má tri hlavné prvky. Na kompaktný volant sme si už zvykli. Dáva pocit športovosti aj verziám, ktoré to nepotrebujú, lebo jednoducho športové nie sú. Hovoríme najmä o 2008, ak neviete o čom točíme.

Druhým prvkom je Head-Up displej. V zornom poli vodiča zobrazuje dôležité informácie o rýchlosti, či navigácii. Po novom nebude na výsuvnej plastovej stene, ale priamo na mieste prístrojov pod čelným sklom. Displej s uhloperiečkou 12,3 palca je konfigurovateľný a môže zobrazovať viac informácii ako plastový mierič.

Stredový displej s ôsmimi palcami zase využíva 3D navigáciu a integruje aj konektivitu prostredníctvom Apple CarPlay, MirrorLinku a AndroidAuto.

Podsystém i-Cockpit Amplify ponúka dva režimy interiéru, Boost pre dynamickú jazdu a Relax pre uvoľnenú. Pri prehadzovaní sa mení farba a intenzita podsvietenia, farby na digitálnom prístrojovom paneli a aj nastavenie masážnych sedadiel.

Nový Peugeot 3008 sa má objaviť už v druhej polovici tohto roka. Predpokladáme, že v Paríži na autosalóne. Domáca pôda by bola ideálna.