Jazvečík od Renaultu Kangoo pre siedmych

Francúzi si pripravili niečo extra. Pre početné rodiny natiahli osobné Kangoo. A okrem toho pridali dve extra sedadlá. Zdá sa to ako banalita, ktorá nemusela byť, keď je v ponuke Grand Scénic. Ale Grand Kangoo zmysel má.

Dve sedadlá do kufra sa dajú doplatiť v prípade konkurentov z rovnakej krajiny, Citroënu Berllingo a Peugeotu Partner. Nemci tiež majú autobus, Volkswagen Caddy Maxi.

Grand Kangoo nebolo zložitou záležitosťou. Predĺžené Kangoo už figurovalo ako Maxi. Prekslenie zadnej časti a pridanie sedadiel už nepredstavovali žiaden problém. Zadné dve sedadlá sú nezávislé a dajú sa vyberať. Vyberanie a sklápanie podporujú variabilitu vnútorného priestoru.

Auto je určené pre početnejšie rodiny alebo pre firmy, ktoré hľadajú vozidlo s flexibilným interiérom poskytujúcim rôzne kombinácie rozloženia.

Jedinou pohonnou jednotkou jazvečíka bude 1,5 dCi. Príde však v dvoch verziách. Slabšia bude notoricky známa 66 kW (90 k) a silnejšia dostane 80 kW (110 k). S výbavou Authentique bude slabší motor stáť vo Francúzsku 20 750 eur a za silnejší bude príplatok 700 eur. Vyššia výbava Privilége pridá ešte 1800 eur.