Kahnov Defender má štýl

No, nie je to Twisted, ktorý má úpravy dokonale naplánované. Aj Kahn Design však celkom slušne zvláda. Dizajn posúva zo súčasnosti do budúcnosti. Môže za to najmä predná maska.

A.Kahn Design v spolupráci s Chelsea Truck Company ukázal jedinečný kus Land Rover Defender 2.2 TDCI XS Wide Track. Auto so siedmimi sedadlami má najmä zmenenú spomenutú prednú časť. Teda na prvý pohľad. Na nej sa okrem masky chladiča zmenili aj svetlá. Nové pribudli do nárazníka a tie hlavné zase získali kríž, podobne ako ďalekohľad na puške.

Lenže potom prichádza zistenie, že celý Def je výrazne rozšírený v oblasti predných aj zadných blatníkov. Tie vytvárajú priestor pre disky 1948 Defend obuté do pneumatík 265/75 R16. A vzadu kričí dvojitý výfuk.

Interiér však dal viac práce ako exteriér. Predné aj zadné sedadlá šli preč a nahradili ich športové kúsky GTB s kožou Nappa. Že načo také sedadlá? Na terén predsa! Veď bočné vedenie oceníte nielen pri prudkom prejazde zákrut, ale aj pri náklonoch v teréne. No a tematicky k čalúneniu sedadiel je rovnaký materiál aj na výplniach dverí, odkladacích priečinkoch a prístrojovej doske.

Aktuálne je práve tento Def na predaj na stránkach A.Kahn Design. Má najazdené iba 1450 kilometrov a cenovku 91 510 eur. Ale to nie je taká tragédia, zo Slovenska si ho nikto nekúpi, lebo má volant na druhej strane.