Nový Megane RS bude mať aj manuál

Nový Renault Megane RS je už dlho diskutovaný. Teda špekulácie začali po tom, ako Renault predal posledné RSká tretej generácie modelu. Automobilka to dobre vie a postupne odhaľuje rôzne detaily. Pred premiérou vo Frankfurte na jeseň má ešte času dosť.

Renault uvoľnil aj sériu fotiek, na ktorých je auto síce maskované, ale už vidno jeho kontúry. Bude určite výraznejší ako verzia GT. Tá je však dostupná nielen ako hatchback, ale aj ako kombi. Vlastne, uvedomujete si, že prvýkrát bude Megane RS dostupný len s piatimi dverami? Prvá generácia RSko nemala, druhá ponúkala výber trojdveráku a päťdveráku, tretia bola len ako trojdverák a štvrtá…

Podvozok bude určite natáčať zadnú nápravu cez systém 4Control. No, ale pod prednou kapotou bude zväčšený motor s objemom 1,8 litra. Už ho má Alpine a začína sa objavovať aj v Espace, ale iba ako TCe 225 s výkonom 165 kW (225 k). V Megane bude mať minimálne 300 koní (221 kW). Všetko bude podriadené dosiahnutiu najlepšieho času na Nürburgringu. Veď aktuálne na ňom kraľuje Honda Civic Type-R. Ale tá nemala klímu, navigáciu, ale automobilka doplnila hmotnosť rámom, ktorý „vôbec“ nemal vplyv na jazdné vlastnosti.

Najdôležitejšia nová informácia o Megane RS je však o prevodovke. Na rozdiel od GT ponúkne štandardne manuálnu prevodovku so šiestimi stupňami. A za príplatok bude sedemstupňový automat s dvomi spojkami.