Nový koncept BMW Z4 je úžasný

BMW ukázalo ako bude vyzerať nové BMW Z4. Model, ktorý sa úspešne transformoval z roadsteru s plátenou strechou na roadster s pevnou skladacou bude znova iný. Podľa konceptu bude v prvom rade strhujúci.

Strecha zatiahnutá nad hlavy nie je ani na jednej fotke, ale podľa proporcií musí byť každému jasné, že bude látková. Keď už sme v interiéri, tak ten vyzerá príjemne, až kým si neuvedomíte, že sedadlá sú každé iné. Vodičove je čierne, podobne ako časť prístrojovky pred ním a spolujazdcove je červeno-hnedé, rovnako ako druhá polovica prístrojovky. Vlastne to dáva zmysel. Možno je to to, čo na prvý pohľad nechceme pochopiť, ale vo finále práve rozdelenie bude tým správnym korením.

Zvonka z konceptu srší dynamika. Svetlá dosť vzdialene pripomínajú Jaguar F-type, ale inak je roadster priam fajnovo navrhnutý. To ako sa línie prekrývajú a ako na seba nadväzujú je na jednu stranu uhladené, ale zároveň agresívne. Kapota napríklad dostala niekoľko prelisov, ktoré asi nemajú veľkú šancu dostať sa do sériovej produkcie, ale sú fakt parádne! Zozadu zase koncept vyzerá, že je brutálne široký. Tvary sa vydarili. Len aby aj sériovka vyzerala takto dobre.

Zatiaľ nie sú oficiálne známe pohonné jednotky pre sériový model, ale nejaké náznaky unikli. Základom by mal byť dvojlitrový štvorvalec s výkonom 145 kW (197 k), nasledovaný rovnakou konfiguráciou, ale s 185 kW (252 k) a na vrchu by mal byť radový šesťvalec s 250 kW (340 k).

Na rovnakom základe by mala vzniknúť aj nová Toyota Supra.