Nové Mooncity v Auparku je malý autosalón, ale aj informačný hub v jednom

Nie, nie je to predajňa áut, nikto tam nebude predávať autá. Áno, môžete si svoje nakonfigurovať na veľkých paneloch, ktoré pripomínajú tablet. Ale nové Mesačné mesto, Mooncity v Auparku je hlavne demonštrácia toho, čo vlastne elektromobily sú. Kúpiť si môžete len príslušenstvo a merch zúčastnených automobiliek.

Čo je vlastne Mooncity? Je to spoločný projekt slovenských zástupcov automobiliek Volkswagen, Audi a Porsche, ku ktorému priložili ruku aj ZSE Drive a VW Finančné služby. Je to niečo ako autosalónová expozícia, kde si aktuálne môžete pozrieť Volkwagen ID.3, ID.4, Audi e-tron GT a úplne v zadnej časti aj Porsche Taycan. A v neposlednom rade si môžete pozrieť aj nabíjacie stanice, ktoré si môžete nechať namontovať do vlastnej garáže na nabíjanie vlastného elektromobilu.

Toto však nie je ojedinelý úkaz, lebo niečo podobné ako táto expozícia funguje už nejaký čas v Salzburgu, či Viedni. V bratislavskom Auparku bude 6 mesiacov, počnúc 6. májom a končiac 6. novembrom 2021. Cieľom projektu je aktívne propagovať elektromobilitu a búrať mýty a báje, ktoré o vozidlách jazdiacich na elektrickú energiu kolujú.

V rámci projektu bude možná registrácia na plánované testovacie jazdy na vybraných elektromobiloch z ponuky. To, čo je vystavené nie je úplne zaväzujúce, vozidlá sa budú postupne obmieňať, takže sa môžeme tešiť aj na Volkswagen ID.4 GTX, či Audi Q4 e-tron.

Ako súčasť alternatívnej mobility je v expozícii s plochou 410 metrov štvorcových aj niekoľko ukážok mikromobility a to nielen elektrickej. Detské odrážadlo určite patrí do tejto sféry a má tvar Porsche, takže ak chcete vidieť Porsche 911 s alternatívnym pohonom, tak je pri Taycane hore na najvyššom možnom mieste.

V Mooncity si teda môžete prezrieť elektromobily, nabíjacie stanice, ale dostanete k nim aj všetky informácie, ktoré budete potrebovať od odborného personálu priamo na mieste. Ku nabíjacím staniciam sa dozviete aj aké sú podmienky inštalácie.

A ak prídete vlastným elektromobilom, tak môžete využiť nabíjacie stanice v garáži, ktoré majú výkon až 350 kW.