Nissan konečne predstavil novú generáciu Z

Japonský Nissan predstavil na autoshow v New Yorku siedmu generáciu ikonického modelu Z. A bolo na čase, keďže jeho predchodca tu s nami bol už viac než desať rokov.

Nová generácia bude verná dvom turbám a šiestim valcom, ktoré z objemu 3.0 litra produkujú hutných 405 koní a 475 Nm. To je oproti predošlému 370Z skutočne slušný progres, predstavujúci až 68 koní.  Veľkým lákadlom pri novom Z je možnosť voľby manuálu so šiestimi stupňami, ktorého bonusom môže byť launch control. Druhou možnosťou je deväťstupňový automat. Karoséria nového modelu stuhla a vylepšil sa samozrejme aj podvozok. Tlmiče sú jednoplášťové, avšak s hrubším priemerom, vďaka čomu sa otrasy z nerovností lepšie rozložia a pomáhajú tak precíznejšej ovládateľnosti. Samozrejme, aj nové „zetko“ je stále poctivá zadokolka.

Siluetu nového Z si nejde zmýliť, tak ako v predošlých generáciách, aj táto má dlhú prednú časť a nízky zvažujúci sa zadok. Predné LED svetlá v tvare polkruhov sú inšpirované modelom Fairlady Z zo 70.rokov. Vzadu zasa upúta masívny difúzor a zatmavená stredová časť s logom Nissan a LED koncovými svetlami. Odkazom na minulé generácie je aj kabína s trojicou ručičkových ukazovateľov v strede na vrchu palubnej dosky. Digitalizácia však prišla aj sem a to v podobne 12,3 “ displeja pred vodičom a 8″ infotainmentu. Z fotiek ale jasne vidno orientáciu interiéru na vodiča a jeho plnú integráciu do deja, ktorú naznačujú hlboké anatomické sedadlá, krátka radiaca páka a mechanická ručná brzda. 

Dostupnosť ani cenník zatiaľ Nissan neprezradil.