Mercedes T pribudne do portfólia Marco Polo

Mercedes T, teda kompaktný van, pribudne do ponuky značky Marco Polo. Tým sa zaradí k väčšiemu súrodencovi radu V. Základom je demontovateľná posteľ, kuchynský modul v zadnej časti je ale súčasťou príplatkovej výbavy.

Samotná posteľ na báze pohodlných taneirových pružín je dlhá 2 metere a široká 1,15, čo znamená, že sa na nej dokážu vyspať aj dve dospelé osoby. Výhodou je, že posteľ sa vie zložiť do batožinového priestoru a tým pádom zostnú k dispozícií zadné sedadlá. O súkromie sa starajú zatemňovacie prvky a veci si odložíte do prídavných vreciek. Kuchynská linka za príplatok má 12 litrovú nádrž na vodu, 15 litrovú chladničku a tiež kartušový plynový sporák a zásuvky na príbor a riady. Na zemi sedieť nemusíte, o to sa postarajú dve kempigové stoličky a skladací stôl. Celý tento modul predáva Mercedes v antracitovej farbe a diely sú plne odnímateľné, čo znamená, že behom pár minút viete z vášho bežného „téčka“ spraviť  obytné auto a neprídete tak o jeho štandardnú funkčnosť. Cez týždeň teda máte klasický osobný van a cez víkend mini camper, čím získavate jedno univerzálne auto na všetky aktivity.

Ak by ste o takúto modulárnu prestavbu Mercedesu T mali záujem, aktuálne ju stíhate vidieť v nemeckom Düsseldorfe, kde sa práve koná podujatie Caravan Salon. Cenu tohto modulu ale zatiaľ nepoznáme.