McLaren 720S MSO Apex Collection na každý okruh

McLaren predstavil špeciálnu edíciu svojho superšportu 720S. Konkrétne ide iba o 15 kusov a každý z nich je postavený na počesť iného európskeho okruhu.

Tými vybranými okruhmi sú Silverstone, Hockenheimring, Circuit Paul Ricard, Spa a posledným je Monza. Pre každý z nich teda tri kusy. Pod kapotou budú mať tradičný štvorlitrový osemvalec so 710 koňmi a sedemstupňovým SSG. Kúzlo série Apex ale spočíva v detailoch, ktorými sú karbónové panely v spodnej časti dverí. Na nich je údaj o názve okruhu a rýchlost v míľach za hodinu. Čo tým chce byť povedané? Ide o hodnotu rýchlosti, ktorú dosiahol testovací pilot McLarenu s týmto modelom na danom okruhu v apexe, teda vrchole najrýchlejšej zákruty. Emblémy s poradovým číslom v rámci série možno nájsť aj v kabíne. Naviac, majitelia tejto super limitky dostanú aj VIP balíček s ktorým sa dostanú do paddocku Formuly 1 na konkrétnom okruhu a tiež dostanú možnosť zúčastniť sa Pirelli Hot Laps experience.

Edícia je to vskutku exkluzívna, aj keď je v podstate bez technických zásahov. McLaren 720S MSO Apex Collection bude v predaji výhradne v Európe, keďže vzdáva hold európskym okruhom. S cenovkou zhruba 326 000 Euro a úplne prvé kusy by sa mali k svojím majiteľom dostať už teraz,  v októbri.