Logan slávi desať rokov

Dacia Logan znamená nielen revolúciu medzi lacnými autami, ale aj revolúciu v značke samotnej. Moderné auto nahradilo v ponuke to, čo stále vychádzalo z Renaultu 12. No a s Loganom automobilka začala vyrábať niečo moderné a v súčasnej, druhej generácii aj krajšie ako v tej prvej.

Pred desiatimi rokmi prešiel s Loganom brand Dacia znovuzrodením. No a také výročie si treba pripomenúť. Dacia preto prichystala špeciálnu sériu 10th Anniversary. Na model si majstri v Rumunsku pripravili reflektory s novým tvarom, plno znakov série, zatmavené svetlá vzadu a upravený zadný nárazník so sivou spodnou časťou.

Vnútri sa podarilo zakomponovať luxusnejšiu prístrojovú dosku z Renaultu Symbol. Lesklá stredná časť je len jedna časť, tá druhá je systém Media Nav, ale úplnou peckou je použitie automatickej klimatizácie s rovnakým tvarom ako má Renault Clio. Prístrojová doska zo Symbolu znamenala presun tlačidiel spúšťania okien na dvere. Ovládanie tých zadných však pre vodiča ostalo v strede.

Negatívom špeciálneho modelu je, že celých 2000 kusov je určených iba pre Rumunsko. To, čo je zač si môžete pozrieť v teste pick-upu prvej genrácie, sedanu druhej, kombi druhej a tiež hatchbacku Sandero.